W bronowickim dworku.

Już po raz czwarty w Henrykówce odbyło się Narodowe Czytanie. Tym razem odwiedziliśmy  dworek Włodzimierza Tetmajera, gdzie mogliśmy „posłuchać” gości weselnych zaproszonych przez państwa młodych – Lucjana Rydla i Jadwigę Mikołajczykównę.

Tradycyjnie wybrano mistrzów czytania. I tak najlepiej w swoje role wcielili się uczniowie klasy 3a – Jarosław Sosnowski (Pan Młody) i Jakub Klocek (Gospodarz). Drugie miejsce na podium przypadło uczennicom z klasy 3e – Patrycji Panek (Klimina) oraz Karolinie Maślej (Radczyni). Niemałym talentem popisali się zdobywcy 3 miejsca – Kamila Wątroba (Marysia) i Miłosz Tokarczyk (Widmo), przenosząc widownię
w „nieziemski świat”. Na koniec uczniowie mieli możliwość porównania występów kolegów i koleżanek z analogicznymi scenami odegranymi przez wybitnych aktorów w ekranizacji „Wesela” Andrzeja Wajdy. Oczywiście Ci pierwsi wypadli lepiej.